Вивчення музеїв продовжується! Група Т-171 спеціальності “Туризм” продовжує вивчати музеї Чернігова. 28 вересня студенти відвідали музейну експозицію Борисоглібського собору міста. А до відкриття музею говорили про життя та навчання спудеїв Чернігівського колегіуму

Прямий радіоефір! 28 вересня українська радіокомпанія «Чернігівська хвиля» запросила до участі в ранковому ефірі представників кафедри туризму НУ «Чернігівська політехніка». Розмова в прямому ефірі передачі «Ранні пташки» була присвячена Всесвітньому дню туризму. Професор Гонта Олена Іванівна та доцент Безуглий Ігор Володимирович розповіли слухачам про історію свята, його традиції, дії національних туристичних агенцій різних країн світу в умовах пандемії коронавірусу та сучасні туристичні тренди.

Дорогі друзі! Вітаємо із Всесвітнім днем туризму! Нехай у житті кожного буде багато яскравих та незабутніх подорожей! Нехай у всій своїй красі розкриваються найомріяніші куточки нашої планети! І хай завжди вистачає здоров’я, сили, бажань, енергії та матеріальних ресурсів на здійснення туристичних мрій!

Всесвітній День туризму! Свято відзначається 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його впливу на світову економіку ту розвитку зав’язків між народами. Це свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році в місті Торремолінос (Іспанія). З 1980 року Всесвітній день туризму присвячений певній тематиці, а з 1998 року свято символічно приймає певна країна: 1980 — Внесок туризму у збереження культурної спадщини, загальний мир і взаєморозуміння 1981 — Туризм і якість життя 1982 — Найкраще в подорожі: хороші гості і хороші господарі 1983 — Подорожі та канікули — не тільки загальне право, але і відповідальність 1984 — Туризм заради міжнародного розуміння, миру і співробітництва 1985 — Молодіжний туризм: культурна та історична спадщина заради миру і дружби 1986 — Туризм — життєва сила для миру в усьому світі 1987 — Туризм заради розвитку 1988 — Туризм: освіта для всіх 1989 — Вільне переміщення туристів створює новий світ 1990 — Туризм — невизнана індустрія, сервіс, який потрібно реалізувати («Гаазька Декларація Туризму») 1991 — Зв’язок, інформація та освіта: що визначають напрямки розвитку туризму 1992 — Туризм: фактор росту соціальної та економічної солідарності і знайомства між людьми 1993 — Розвиток туризму і захист довкілля: назустріч тривалої гармонії 1994 — Висококласний персонал, якісний туризм 1995 — СОТ: на службі світового туризму 20 років 1996 — Туризм — фактор толерантності та миру 1997 — Туризм: провідний напрям двадцять першого століття по створенню робочих місць і захисту довкілля 1998 — Партнерство державного та приватного секторів: ключ до розвитку і просуванню туризму 1999 — Туризм: збереження світової спадщини для нового тисячоліття 2000 — Технологія і природа: два важкі завдання для туризму на початку XXI століття 2001 — Туризм: заклик до миру і діалогу між цивілізаціями 2002 — Екотуризм — ключ до сталого розвитку 2003 — Туризм — потужний фактор боротьби з бідністю, створення робочих місць і забезпечення соціальної гармонії 2004 — Спорт і туризм: дві життєдайні сили для взаємного розуміння, культури і розвитку суспільств 2005 — Подорожі та транспорт: від уяви Жуля Верна до реальності XXI століття 2006 — Туризм збагачує 2009 — Туризм — тріумф різноманітності 2010 — Туризм збагачує 2011 — Туризм об’єднує культури 2012 — Туризм і стійка енергетика 2013 — Туризм і водні ресурси: захист нашого спільного майбутнього 2014 — Туризм і розвиток громад 2015 — Мільярд туристів, мільярд можливостей 2016 — Доступний туризм 2017 — Стійкий туризм – інструмент для розвитку 2018 — Туризм і цифрова трансформація 2019 — Туризм і робочі місця: краще майбутнє для всіх 2020 – Туризм і розвиток сільських регіонів В 2020 році вперше за 40 річну історію свято приймає не одна країна-член ООН, а кілька країн Південної Америки (Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай та Чилі).

Теорія і практика у взаємодії! Як проводити екскурсії? Що розповідати групі? Яка роль жартів у сприйнятті людьми інформації? На ці та інші питання студенти групи Т-191 спеціальності “Туризм” отримали відповіді під час прогулянки Болдиними горами

Зустріч із першокурсниками спеціальності “Туризм”! Сьогодні відбулася довгоочікувана зустріч із нашими першокурсниками. Дорогі наші студенти! Бажаємо, щоб ваш студентський шлях був багатим на яскраві подорожі, цікаві зустрічі, незабутні враження, щире кохання і, щоб за час його проходження, з нашою допомогою, ви стали справжніми професіоналами в своїй галузі! Наснаги вам і творчих успіхів!!! Із повагою, завідувач кафедрою туризму Зеленська Олена Олександрівна і колектив кафедри

Вивчаємо Чернігів! Сьогоднішні пари з “Музеєзнавства та охорони пам’яток” у гр. Т-171 пройшли в Антонієвих печерах на Болдиних горах. Розмовляли про пам’ятки, що є головними туристичними принадами нашого міста, про переплетіння язичницьких та православних традицій, про людей, із чиїми іменами пов’язана славна історія Чернігова…

Подорож до Любеча! 18 вересня студенти груп Т-171, Т-181 і Т-191 спеціальності “Туризм” на власні очі побачили смт. Любеч, якому свого часу могутня Візантія платила данину і яке в літописі згадується на 25 років раніше, ніж Чернігів, де народилася Малуша – мати Володимира Хрестителя, Добриня Микитович, Антоній Печерський і … яке зараз стало селищем із чисельністю населення близько 2000 чоловік. Проте, не будемо песимістами: це намолене, атмосферне місце з чудовими краєвидами і потужною енергетикою, які зробили чудовим наш сьогоднішній день!

16 вересня відбулося практичне завдання студентів групи Т-191 з дисципліни «Рекреаційні комплекси» за темою «Історія архітектурних стилів». Студенти ознайомилися з особливостями будівництва сакральних споруд Давньої Візантії та в період раннього християнства на Русі. До таких об’єктів належить Спасо-Преображенський собор Чернігова. Початком будівництва якого вважається 1024 рік. Собор містить елементи візантійської кладки та атрибути християнської релігії. З особливостями романського архітектурного стиля студенти ознайомилися на прикладі Борисоглебського собору. Студенти розглянули шедеври барокової архітектури, такі як будівлі Чернігівського колегіуму, «Полкової канцелярії» («Будинок Мазепи»), Єкатерининську церкву. До об’єктів неоруського стилю належить будівля колишнього Миколаївського єпархіального товариства (нині будівля Чернігівської обласної філармонії). Такі тематичні заняття формують уявлення студентів щодо архітектурного фону міста.