Вивчаємо Чернігів! Сьогоднішні пари з “Музеєзнавства та охорони пам’яток” у гр. Т-171 пройшли в Антонієвих печерах на Болдиних горах. Розмовляли про пам’ятки, що є головними туристичними принадами нашого міста, про переплетіння язичницьких та православних традицій, про людей, із чиїми іменами пов’язана славна історія Чернігова…

Подорож до Любеча! 18 вересня студенти груп Т-171, Т-181 і Т-191 спеціальності “Туризм” на власні очі побачили смт. Любеч, якому свого часу могутня Візантія платила данину і яке в літописі згадується на 25 років раніше, ніж Чернігів, де народилася Малуша – мати Володимира Хрестителя, Добриня Микитович, Антоній Печерський і … яке зараз стало селищем із чисельністю населення близько 2000 чоловік. Проте, не будемо песимістами: це намолене, атмосферне місце з чудовими краєвидами і потужною енергетикою, які зробили чудовим наш сьогоднішній день!

16 вересня відбулося практичне завдання студентів групи Т-191 з дисципліни «Рекреаційні комплекси» за темою «Історія архітектурних стилів». Студенти ознайомилися з особливостями будівництва сакральних споруд Давньої Візантії та в період раннього християнства на Русі. До таких об’єктів належить Спасо-Преображенський собор Чернігова. Початком будівництва якого вважається 1024 рік. Собор містить елементи візантійської кладки та атрибути християнської релігії. З особливостями романського архітектурного стиля студенти ознайомилися на прикладі Борисоглебського собору. Студенти розглянули шедеври барокової архітектури, такі як будівлі Чернігівського колегіуму, «Полкової канцелярії» («Будинок Мазепи»), Єкатерининську церкву. До об’єктів неоруського стилю належить будівля колишнього Миколаївського єпархіального товариства (нині будівля Чернігівської обласної філармонії). Такі тематичні заняття формують уявлення студентів щодо архітектурного фону міста.

Як працюють музеї? Сьогодні пари з Музеєзнавства у студентів групи Т-181 проходили в художньому музеї Чернігова. До відкриття музею ми зі студентами говорили про загадки в світових шедеврах живопису: на картинах Мікеланджело, да Вінчі, Ван Гога, Клімта, Далі, Делакруа, Брейгеля. Потім нас познайомили з експозицією музею, принципами її формування та новими підходами в залученні відвідувачів. Висловлюємо щиру вдячність співробітникам музею за цікаве спілкування!

Практична на вулиці – це класно! Розробити квест, провести його випробування, отримати краєзнавчу інформацію, провести час з друзями, азартно розшуковуючи «скарби», якими на цей раз стали знамениті чернігівські дерев’яні будинки, прикрашені різьбленням – все це встигли зробити на практичній з «Організації анімаційної діяльності» студенти групи Т-171. Наприкінці учасники заходу поділились своїми враженнями та висловили свої ідеї щодо удосконалення квесту та його адаптації для різних контингентів учасників.

День Десни-2020! 8 вересня ми святкуємо день Десни. На засіданні басейнової ради Десни та верхнього Дніпра, що відбулося на честь цієї події, обговорювалися важливі питання, проте з таким теплом згадувався минулорічний захід на березі Десни в смт Сосниця…

Відвідування музею Коцюбинського! Сьогодні зі студентами четвертого курсу проводилися, як ми називаємо, “вихідні” пари. Відвідали дуже атмосферне місце – Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського. Цікава розповідь про життя і творчість письменника, доглянуте обійстя, шикарний сад справили дуже гарне враження, за що ми щиро вдячні співробітникам музею!

День знань! Сьогодні ми святкуємо День знань-2020! А чи відмічали це свято в Чернігові 320 років тому? Як навчалися спудеї у 18 столітті? Як був влаштований їх побут? Про це студенти 3 курсу спеціальності “Туризм” дізналися на сьогоднішній ескурсії!

Шановні колеги! Дорогі студенти і батьки! Вітаю з першим днем осені й Днем знань! Міцного всім здоров’я!!! Нехай цьогорічна осінь подарує багато тепла і своєї неперевершеної досконалої краси, а пізнання додасть радості й багато цікавого кожному дню! І хай роки навчання й роботи на кафедрі для всіх нас будуть приємними, яскравими і незабутніми! Настільки, щоб навіть у далекому майбутньому спогади про них приносили щире задоволення! З повагою, О. Зеленська